Ağır Nakliyat Hizmetimizden bir kare.

Yurt içi ağır nakliyat ağır nakliye işlerinde yurt içinde size yardımcı olmak üzere verilen nakliye hizmetidir. Standart nakliye hizmetlerinden farklı olarak ağır nakliye işleri daha zor ve emek isteyen işlerdir. Gabari denilen yüklerin taşınması işlemi ağır nakliye işlemi olarak geçer. Ağır nakliye kapsamında geçen normal standartlardaki yüklere göre ağırlık, yükseklik ve uzunluk bakımında çok daha büyük çaptaki yükler ağır nakliye kapsamında yer almaktadır. Örneğin yol yapım çalışmaları için köprü dikmeleri, iş makinaları, yat, tekne taşımacılığı gibi taşımacılık işleri ağır nakliye kapsamında yer alan işlerdendir. Bu ve buna benzer ağırlık ve yükseklik bakımından büyük olan yükler ağır nakliye kapsamında geçen yüklerdir. 

Ağır nakliye işleri mühendislik gerektiren işlerdir. Bu açıdan bu işlerle ilgilenen ve bu alanda çalışan kişilerin bu alanda gerekli bilgi birikimi ve donanıma sahip olması gerekir. Teknik destek konusunda iş bilirkişiler bu alanda gerekli düzenleme ve planlamayı en iyi şekilde yapmaktadır. Böylece taşınma öncesinde gerekli tüm prosedürler, yasal izinler, taşınma işlemini zora sokacak her türlü durum mühendisler tarafından incelenir, gözden geçirilir ve sonrasında taşınma işlemlerine geçiş yapılır.

Plan ve proje kısmı en iyi şekilde halledildikten sonra yani alt yapı en iyi şekilde oluşturulduktan sonra gerekli nakliye çalışmalarına başlanır. Ağır nakliye işleri bu şekilde sistematik bir düzen içinde yapılarak, plan ve proje aşaması en iyi şekilde halledilerek halledilmeye çalışılır. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde ağır nakliye taşımacılığı gerçekleştirilmeye çalışılır. Bu alandaki uzman çalışanlar aracılığı ile kaliteli ve problemsiz bir nakliye hizmeti en iyi şekilde verilmeye çalışılır. Sağlıklı ve verimli bir nakliye hizmeti bu şekilde iş bilirkişiler aracılığı ile halledilmeye çalışılır.

Ağır Nakliye İşlerinde Araç Filosunun Önemi

Ağır nakliye işlerinde araç filosu önemsenmesi gerekli olan kısımlardan birisidir. Taşımacılık işlerinde taşınma işlemi nakliye araçları vasıtasıyla olduğu için bu alanda kullanılan araçların kaliteli olması ilk kuraldır. Ağır nakliye gibi yükseklik ve ağırlık bakımından taşınması için özel araç gereksinimi gereken araçlar için ağır nakliye araçları tasnif edilir. Bu araçlar yerine taşeron araçlar kullanılması taşınma anında size pek çok açılardan zorluklar çıkarabilir. Bu açıdan bu tür araçlardan mümkün olduğunca uzak durmak önemlidir. Bu araçlar yerine firmaların ağır nakliye işleri için özel olarak kullandığı araç filoları ile çalışmak en uygunudur.

Ağır nakliye alanında iş yapacak olan firmaların kendi bünyesinde araç bulundurması da oldukça önemlidir. Eğer firmalar kendi bünyesinde araç bulundurmuyorsa araç ayarlama işi size düşecektir. Bu da size zaman kaybettirecek ve aynı zamanda bu alanda efor sarfetmenize neden olacaktır. Aynı zamanda firmanızla da aranızda güven konusunda problem oluşturacaktır. Bu alanda kaliteli ve uzman nakliye firmaları ile çalışarak araç arama derdinden kurtulabilirsiniz. Uzman firmalar ağır nakliye işler için uygun nakliye aracı tahsis edecekleri için bu alanda zorluk çekmeden yüklerinizin taşınması işlemi gerçekleşir. Bunlar dışında araçlar konusunda dikkat edilmesi gerekli olan diğer bir konu da araçların periyodik bakımlarımın yapılıp yapılmadığıdır. Araçların periyodik bakım ve onarımlarının yapılması güvenli taşımacılık işlemi için oldukça önemlidir. Aksi durumda hem mal kaybı hem de can kaybı gibi durumlar yaşanabilir. Tüm bu durumların önüne geçebilmek için nakliye araçlarının bakım ve onarım gibi işlemlerinin uygun zaman ve durumda yapılmadı oldukça önemlidir. Bu alanda uzman nakliye firmaları nakliye araçlarının bakım ve onarımlarını da tam zamanında yaparlar. Böylece taşımacılıkta güvenli nakliye ayrıcalığını siz değerli müşterilere yaşatırlar.

Siz de taşıma işleminde güvenli nakliye ayrıcalığı yaşamak istiyorsanız bu alanda uzman nakliye firmalarıyla çalışmayı daima ilke edinin.

Yurt İçi Ağır Nakliye Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Yurt içi ağır nakliye çalışmaları sistematik düzen ve çerçevede devam eder. Bu alanda uzman nakliye firmaları aracılığı ile ağır nakliye işleri yerine getirilmeye çalışılır. Uzman nakliye firmaları içinde görevlendirilen mühendisler aracılığı ile öncelikle proje ve plan aşaması gözden geçirilir. Bunun için taşınılacak olan yükler önce incelenir. Yüklerin durumuna uygun nakliye aracı ayarlanır. Ağır nakliye alanında kullanılacak olan araçlar tahsis edildikten sonra bu alanda çalışacak olan uzman personel seçimi de yapılır.

Uzman personel seçimi belki bu alandaki en önemli işlerden birisidir. Nakliye işleri insan eliyle gerçekleştiği için bu alanda çalışan kişilerin işine hakim olan uzman kişiler olması önemlidir. Alanında yetişmiş ve iyi eğitim almış eleman kalifiyesiyle ağır nakliye işleri çok daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde gerçekleşir. Bu şekilde kaliteli nakliye firmaları tarafından uzman personel dağılımı da yapıldıktan sonra diğer ayrıntılara girilir. Örneğin mühendislerin araç filosu ve elaman kalifiyesi ayarlamak dışında mevcut çıkabilecek her türlü soruna karşı tedbirli olması gerekir. Bunun için yol güzergahı, olumsuz hava şartları gibi durumları da önceden tespit etmesi gerekir. Tüm bu işlemlerde mühendisler tarafından araştırılır ve gerekli önlemler taşınmadan önce alınır. Böylece taşınma öncesinde gerekli tüm tedbirler alınarak güvenli nakliye hizmeti ayrıcalığı sunulmaya çalışılır.

Ağır nakliye işlerinizde siz de güven içinde nakliye hizmeti sunmak istiyorsanız bu alanda size güven veren kaliteli nakliye firmaları ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Kaliteli nakliye firmaları ile ağır nakliye işlerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt İçi Ağır Nakliye Ücretleri

Yurt içi ağır nakliye ücretleri ekonomik fiyat politikası ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Nakliye fiyat belirlemesinde çeşitli etkenler mevcuttur. Bu etkenler içinde yükün durumu ve miktarı gibi kısımlar öncelikle araştırılır, incelenir. Buna göre araç filosu ve elaman kalifiyesi ayarlanmaya çalışılır. Seçilen yükler için uygun araç kalifiyesi ve elaman sayısı seçilip ona göre ücret belirlenir. Aynı şekilde yükün sevkiyatının yapılacağı adreste fiyatları belirlemede etkendir. Bunun için yolun mesafesi hesaplanır. Yolun uzaklığına göre yakıt masrafı hesaplanır. Bu şekilde mevcut tüm etkenler hesaplandıktan sonra uygun fiyat politikası sizlere sunulmaya çalışılır. Fiyat politikasının tam olarak belirlenmesi için kişiye özel fiyat listesi çıkarılır.

Herkesin taşınma öyküsü farklı olabilir. Bunun için kişiye özel taşınma reçetesi için firmanızla birebir görüşmeniz gerekir. Firmanızla görüştükten sonra firmanız sizin taşınma talebinizi dinler. Sizden taşınma işleriniz için ayrıntılı bilgi alır. Buna göre ne kadar yükünüzün olduğu, hangi noktalara yükünüzün taşınması gerektiği gibi daha pek çok bilgiyi firmanız sizden toplar. Gerekli bilgiler toplandıktan sonra size özel nakliye ücret politikası belirlenir. Ücret hesaplanırken pazarlık payına yer verilebilir. Bu firmanız ile yapacağınız anlaşmaya bağlıdır.

Firmanız size pazarlık konusunda yardımcı olduğu takdirde çok daha ekonomik ve uygun şekilde ücret politikası belirlenebilir. Bu şekilde ücret politikası belirlenerek net fiyat listesi size sunulur. Ücretten memnun kaldığınız takdirde firmanızla anlaşma yapabilir ve nakliye çalışmalarına vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Nakliye çalışmaları için anlaşmış olduğunuz firmanız gerekli plan ve projeyi mühendisleri aracılığı ile gerçekleştirir. Bundan sonraki süreç uzman nakliye firmalarının yüklerinizi uygun ve başarılı bir şekilde taşıması ile devam eder.