Uygun vinç temini hizmeti vermekteyiz.


İstanbul vinç kiralama ve Türkiye’nin her yerinde vinç kiralama istiyorsanız eğer birçok seçeneğiniz mevcuttur. Vinçler, ağır yüklerin kaldırılması ve yüksek mekanlara taşınması için kullanılan büyük boyutlu ve güçlü araçlardır. Çoğu firma günümüzde rezidans tarzı yüksek katlı, büyük binalarda çalışmayı tercih ediyor. Bu tarz binaların özellikle temizliği için kiralanan vinçler sayesinde hem temizlik işlemi daha kısa sürüyor hem de daha kolay oluyor.


Günlerce sürebilecek bir işi, kiraladığınız vinç sayesinde birkaç saat içinde halledebilirsiniz. Yüksek binalar dışında inşaat sektöründe olanlar için de vinçler olmazsa olmaz araçlardandır. Fakat vinç fiyatları bazı firmalar için çok yüksek kalabilir ve firmalar maddi olarak altından kalkamayabilir. Vinç kiralama burada devreye girer ve firmalar maddi durumları çok etkilenmeden vinç kiralamanın avantajlarından yararlanabilir.


Vinç Kiralama Nasıl Yapılır?


Vinçler ağır yükleri bir yerden bir yere taşıma veya yüksek yerlere ürün taşıma işleri için en çok tercih edilen araçlardır. İstanbul vinç kiralama, örneğin İnşaat sektöründe malların taşınma işlemi için vinçler kullanılır. Bireysel olarak insanlar ev taşıma işlerinde vinçleri kullanabilir. Vinçler sabit vinç ve mobil vinç olarak iki türdür. Sabit vinçler genellikle iş dünyasında tercih edilir. Örneğin limanlarda taşınan ağır konteynırları taşımak için ya da inşaat firmalarının taşıdığı ağır yüklerde sabit vinçler çok kullanışlıdır. Mobil vinçler herkesin kiralayıp yararlanabileceği vinçlerdir.


Ev taşımak istediğinizde kolaylıkla mobil vinç kiralayabilirsiniz. Vinçler işe yarayabilecekleri her sektörde ya da her işte kullanılabilir. Vinçlerin bu derece kullanışlı olması ve talep edilmesi üzerine de birçok vinç kiralama şirketi kurulmuştur. Vinç kiralama konusunda deneyimli ve sektörde yer edinmiş firmalar ile çalışmak iş güvenliği açısından da önemlidir.


İstanbul vinç kiralama hizmetine en çok ihtiyaç duyan sektörler ağır taşıt kaldırma, araç kurtarma, evden eve taşıma işlemleri, diğer taşıma işlemleri, rezidans tarzı binaların temizleme işi, bu binaların dış cephesinin temizlenmesi, camlarının temizlenmesi, inşaat şantiye sektörü, yük taşıma, büyük hacimli yerlerin kurulması ya da sökülmesi gibi sektörlerdir.


Vinç Modelleri Nelerdir?


Vinçler kullanım alanlarına göre bazı modellere ayrılır. Bunlar; kule vinç, sepetli vinç ve paletli vinç olarak ayrılırlar. Kule vinçler çok büyük, çok ağır yüklerin taşınmasında kullanılırlar. İnşaat sektöründeki büyük mallar, limanlarda yapılan taşıma işlemleri kule vinçler ile yapılabilir. Kule vinçler kiralamada en çok tercih edilen vinç türlerinden biridir.


Sepetli vinçlerde, vincin uç kısmında sepet tarzında bir mekanizma olur ve vinç ile yukarıya çıkacak kişiler bu sepetin içerisinde güven ile işlerini yapabilirler. Sepetli vinçler güvenliğin çok önemli olduğu işler için kullanılır. Sepetli vinçler İstanbul vinç kiralama sektöründe daha kullanışlı bir modeldir, kiralanma ihtiyacına göre bol çeşitlilik gösterir. Sepetli vinçler, itfaiye araçlarında özellikle kurtarma çalışmalarında, sokaklardaki panolara reklam asarken, büyük binalarda yapılacak olan montaj işlerinde, ağır yükler taşıma işinde, büyük binalarda ya da yüksek yerlerde insan gücü kullanılması gereken işlerde kiralanır ve çalışacak olan insanların güvenliğini sağlar. Kiralama talebi çok fazla olduğu için sepetli vinçlerin kiralama fiyatları da diğer vinç türlerine göre daha makuldür.
Paletli vinç modeli, sahip olduğu mekanizma sayesinde vincin kullanılacağı işe göre hareket edebilme özelliğine sahiptir. Paletli vinç diğer vinç türlerine göre daha seridir, vincin uç kısmındaki mekanizma değiştirilebilir olduğundan dolayı ister kazma işlerinde ister taşıma işlerinde kullanılabilir. Paletli vinç modeli de vinç kiralama için en çok tercih edilen modellerden biridir.


Bir diğer kullanışlı vinç modeli ise örümcek vinç modelidir. İstanbul vinç kiralama yaparken sokakları geniş caddeler haricinde pek çok dar sokağa da sahiptir ve bu sokaklara çoğu büyük araç örneğin kamyon giriş yapamaz. Vinçler de boyut olarak büyük araçlar olduğundan dar sokaklarda işlevsiz kalabilirler. Örümcek vinç büyük araçların giremeyeceği sokaklara, yerlere kolayca girerek kiralayan kişiye avantaj sağlar. Örümcek vinçler tekerlek ile ya da palet ile çalışırlar. Boyutu büyük vinçlere göre daha makul olduğundan hareket alanı da daha geniştir, daha hızlıdır. Örümcek vinçler otuz metre yüksekliğe kadar ulaşabilirler.
Vinç kiralamada araç üstü vinçler de tercih edilen modellerden biridir. Özellikle inşaat sektöründe kullanılan araç üstü vinçler birçok kolaylığa ve avantaja sahiptir.


Vinç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?


İstanbul’da vinç kiralama işleminden önce eğer taşıma işlemi yapılacaksa taşınacak ürünün ağırlığı ve hacmi çok iyi belirlenmelidir. Taşınacak ürünün ağırlığı belirlendikten sonra kiralanacak vince göre nasıl taşınacağı, vinçte tek seferde ne kadar malın taşınabileceğinin planı yapılmalı ve ona göre vinç kiralanmalıdır. Eğer yük taşınacaksa nereden nereye taşınacağının mesafesi iyi hesaplanmalıdır vinç kiralama fiyatı mesafeye göre belirlenir.


İstanbul Vinç Kiralama Fiyatları Nasıldır?


İstanbul’da her noktaya hizmet veren birçok vinç kiralama firması bulunmaktadır. Vinç kiralama fiyatları her firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Firma sahibi kendi inisiyatifine göre fiyatları belirler. Vinç kiralama fiyatları, kiralanacak vincin boyutuna göre, eğer taşıma işlemiyse vincin taşıma kapasitesine, taşınırken nereden nereye gidileceğine dair mesafesine ve vinç kiralarken ek olarak kaç personelin iş yapacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
Eğer vinç nakliyat işlemi için kullanılacaksa vinç kiralama fiyatı vincin kaç saat çalışacağına bağlı olarak saat üzerinden belirlenir. Çalışma haricinde eşyaları vince yükleme, boşaltma süreleri de fiyatı etkiler. Eğer hava kaynaklı bir problem ortaya çıkar ise bu da vinç kiralama fiyatına yansır.


İstanbul vinç kiralama istiyorsanız, günlük vinç kiralanacaksa sabah 9’dan akşam 5’e kadar süresi olur. Genel olarak büyük sektörler örneğin inşaat sektörü malları taşımak için tek bir gün vinç kiralar ve böylece maddi olarak da daha avantajlı konuma geçerler. İstanbul vinç kiralama, günlük kiralama haricinde haftalık ve aylık vinç kiralama da vardır ve fiyatları da kiralanacağı gün sayısına göre belirlenir. Firmalar mal yükleyip boşaltacakları tarihlerde vinci bir aylığına kiralayıp işlemlerini bu süre bazında gerçekleştirerek plan yapabilirler. Birçok firma olduğu için vinç kiralama fiyatları çok büyük maliyetlere sebep olmaz, bu sebeple hem firmalar için hem de özel işlerinde kullanan bireyler için vinç kiralama avantajlıdır.


Vinç Kiralama Hizmetinin Avantajları Nelerdir?


Özellikle inşaat sektörü gibi büyük iş sektörlerinin ağır yük taşımak için vinç gibi büyük araçlara ihtiyacı vardır. İnsan gücünün yetmeyeceği yükleri taşımak için ve insanın kendiliğinden ulaşamayacağı yüksekliklere ulaşmak için vinçler kullanışlı araçlardır. Fakat her firma vinç satın almanın maliyetinin altından kalkamaz. Vinç kiralama sayesinde düşük maliyetlere belirli süreler içerisinde işinizi kolayca halledebilirsiniz.


İstanbul vinç kiralama sayesinde hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Örneğin günler sürebilecek bir bina temizliği işi vinç kiralama sayesinde birkaç saatte bitebilir. Ayrıca vinç yılın her günü değil, belirli aylarda lazımsa eğer kiralama sayesinde yerden de tasarruf etmiş oluyorsunuz. Şirketler ya da bireyler özel olarak dilerse birden fazla vinç kiralayabilirler. İstanbul vinç kiralama hem zamandan hem maddi olarak avantaja geçmenizi sağlar.