Uygun Forklift Kiralama Hizmetleri

Forklift kiralama şirketleri, günümüz dolaylarında forklift araçların yüksek satış bedellerinin olması dolayısı ile satın almak yerine kiralamayı mantıklı bulan müşteriler içindir. Kiralama şirketleri araçları; günlük, haftalık ve aylık bir şekilde kiralamaktadır. Uygulanan uygun kiralama bedeli sayesinde birçok şirket bu firmaları beğeni ile tercih etmektedir. Ticaretin yoğun olarak gercekleşmesinden dolayı özellikle İstanbul’da şirketler forklift temini için kiralama firmalarını tercih etmektedirler.

19. yüzyıl başlarında kullanıma başlanan forklift araçların ilk formuzincir ile birlikte çekme, yük taşıma şeklinde kullanılmaktaydı. İlerleyen yıllarda daha fazla ağırlığı kaldırabilmek adına daha çok şekil değiştirmiş ve sonrasında günümüzdeki haline gelmiştir. Günümüzde forklift araçlar, alçalabilen ve yükselebilen platformlar şeklinde daha ağır yükleri daha kolay bir şekilde kaldırabilmektedir. İlerleyen iş dünyası ve her gün daha da fazla yol alan teknoloji ile forklift araçlara ihtiyaç artmış, ağır yük kaldırma ve istifleme konularında büyük önem kazanmıştır.

Forklift araçlar, şantiye alanları, büyük depolar, fabrikalar ve limanlarda fazlasıyla kullanım sağlamaktadır. Normal standartlara sahip bir insanın kaldırabileceği bir yükün tonlarca katını kaldırıp farklı bir yere taşıyabilme özelliğine sahip forkliftler, sevkiyat işlemlerinde firmalara ve fabrikalara büyük zamanlar kazandırmaktadır. Düzenli bakımlarının yapıldığı forklift araçlar, hiç duraksamadan işin seyrine göre devam edebilmektedir. Şahsi olarak bakım yaptırmakta zorlanan firmalar için ise, İstanbul forklift kiralama firmaları, düzenli olarak bakımları yapılan araçlarını zahmetsiz bir şekilde kiralamaktadır. Kiralama aşamasında en hassas nokta ise seçmekte olduğunuz aracın boyutudur. Seçilecek olan forklift aracın kullanım yeri ve kullanılacağı alan, boyutunu belirleyecektir. Genel olarak boyutları ise 1100 mm ile 1200 mm arasında değişmektedir.

Forklift Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Hız limitleri çok yüksek olmayan bu araçlar üzerlerine aldıkları ağır yükler sebebi ile fazla hız yapmaya eğilim göstermemektedirler. Hız limitleri hususlarına dayanarak, şirketlerin potansiyeline bağlı olarak değişiklikler gösterse de araçlar yüksek hızlarda ve ani manevralarda kullanılmamalıdır.


Forklift kiralama işlemi yapılmadan öncesinde ise dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güvenlik önlemleridir. Kiralama öncesinde güvenlik önlemleri hakkında bilgi almanız, kazasız bir iş deneyimini beraberinde getirecektir. Uyulması gereken belli kurallar vardır. Bu kurallar aşağıdaki gibidir;


Forklift araç kullanımında koruyucu ekipmanlar kullanılmalıdır.


Aracı kullanacak olan operatör, önceden belirlenen güvenlik kurallarına uymak zorundadır.


Forklift aracı sadece kullanma yetkisi olan kişiler tarafından kullanılmalıdır.


Rampa olan yollarda dönmemeli ve herhangi bir yükleme yapılmamalıdır.


Forklift araçlar ile asla insan taşımaya çalışılmamalıdır.
Araç kapasitesi dışında yük yüklenmemelidir.


Forklift araç ile yokuş yukarı yük taşınırken geri, yokuş aşağı yük taşınırken geri gitmeye çalışılmamalıdır.


Islak elle çalıştırılmaya çalışılmamalıdır.


Tepe korkuluğu olmadan kullanılmamalıdır.


Araç harekete geçmeden önce çatalları aşağıda olmalıdır.


Forklift Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir


Şirketiniz için kullanacağınız forklift kiralık araçlar, özelliklerine göre piyasada fazlaca bulunmaktadır. Şirketiniz için en uygun aracı seçerken, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir makine seçmek, makineden almak istediğiniz verim için oldukça önemli bir husustur. İstanbul forklift kiralama şirketimiz de dahil olmak üzere genel ölçeklerde kiralayacağınız araçlarda dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;
Güç: Dizel, LPG ya da akülü olacak şekilde kullanım alanlarınıza göre en uygun olacak aracı seçebilirsiniz.
Asansör tipi: Şirketinizde bulunan depo içi rafların yüksekliğine bağlı olarak belirlenecek asansör tipleri, yatay düzeyde olması bakımından kolaylık sağlayacaktır.


Dönüş ve rampa çıkabilme kapasitesi: Zorlu yol koşullarında yüksek performans alabilmenizi sağlayacaktır.
Lastik: Havalı,iz bırakmayan ya da dolgu türü lastikleri kullanım yerlerinize göre belirleyebilirsiniz.
Tonaj: Yapmakta olduğunuz iş durumuna göre makinelerin iş gücü oldukça önemli bir rol oynamaktadır.
Ataşman: Sadece paletli forkliftler değil, rulo ve balya taşımak için de farklı forkliftataşmanları kullanılabilmektedir.
Vardiya: Uzun süreli kullanım sağlayacak bir makine isteniyorsa, yoğun iş düzeni için ek bir akü sistemi olan araç seçimi daha iyi olacaktır.
Araç aksesuarları: Makinenize uygun kullanım sağlayacak yedek parçalar olması sizin için iyi olacaktır.

Forklift Kiralama


Yüksek satış bedelleri ile damga vurabilecek araçlardan biri forklift araçlardır. Yüksek satışların meydana getirdiği bir etki olarak bu araçlar günümüzde kiralama yöntemi ile sirkülasyon sağlamaktadır. İstanbul forklift kiralama şirketlerinden minimum günlük olarak kiralayabileceğiniz bu araçlar, şirketinizden çıkacak olan yüklü ödemelerden korunmanızı sağlayabilecektir. Satın alma işlemi yerine tercih edeceğiniz kiralama işlemi, anlık yüklü para çıkışını engellemekle kalmayıp o parayı farklı alanlarda değerlendirmenize de olanak sağlayacaktır. Bu işlem sayesinde forklift kiralama sonrası şirket maliyetlerinizde sabitlenme gözle görünür olacak ve şirket bütçeniz daha düzenli bir hale gelecektir. Muhasebe açısından kazanacağınız avantajlar dışında, kiralık forklift araçlar için herhangi bir bakım, sigorta, muayene ve onarım gibi zorlu işlemlerden de kolaylıkla uzaklaşacaksınız.


İstanbul forklift kiralama firmamız, kiralamayı düşündüğünüz forklift araçlar için özelliklerine göre, kiralanacağı güne göre ve araç sayısına göre fiyat listesi çıkarmaktadır. Yıllık kiralama ücretleri, kısa zamanlı kiralama ücretlerine göre firmamız tarafından daha indirimli bir hale getirilmektedir. Firmamız ile iletişim sağlayarak, size uygun forklift araç ile ilgili bilgi alabilir ve size sunacağımız minimum ücret tutarlarını öğrenebilirsiniz.


Forklift kiralama hizmeti şirketinize iş gücünde kazanç ve kullanılan zamanda kazanç sağlayacaktır. 5 ile 10 kişinin saatler boyu uğraşacağı bir işi, forklift araç ve bir operatör çok kısa zamanda yapabilmektedir. Yükü normalden fazlaca ağır olan tüm malzemeleri kolaylıkla kaldırma potansiyelinde olan tüm araçlarımız, İstanbul forklift kiralama firmamız tarafından tüm güvenceleri ile tarafınıza teslim edilmektedir. Düzenli olarak bakımları yapılan araçlarımız, uzman ekip kadromuz tarafınca test edilip uzun süreli bir şekilde size hizmet edebilecek potansiyeldedir. Firmamız, sürücülerin kabinleri ile ilgili olarak size seçim hakkı sunmaktadır. Araçlarımız talebe bağlı olarak açık kabinli ve kapalı kabinliolmak üzere iki türlü de sunulmaktadır.

Uygun Forklift Kiralama Hizmetleri


İstanbul forklift kiralama firmamızdan, araçlarınızın çalışacağı alanları dikkate alarak şirketinize yeni bir forklift kazandırabilirsiniz. Bünyemizde bulunan çok çeşitli forkliftlerden birini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Kiralamış olduğunuz araçların bakımı firma yetkililerimiz tarafınca belirlenen bir süre içerisinde yapılmaktadır.
Şirket çalışanlarınızın kaldıramayacağı yüklü malların kolayca kaldırılmasında ve iş hayatlarının kolaylaşmasında etkili bir rol oynayan forklift araçlar, satın alınması bakımından fazla maliyete sokacak araçlardır. İstanbul forklift kiralama firmamızı bir çok şirket, kaliteli ve güvenli araçlarımız sayesinde tercih etmektedir. Sabit hatlar üzerinden ya da internet üzerinden ulaşım sağlayabileceğiniz firmamızdan kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz araçlar için bakım ücreti, vergi ücreti ya da herhangi bir sigorta ücretini ek olarak asla ödemek zorunda değilsiniz. Kiralamalar dahilinde muaf olduğunuz bu haklar, kısa süreli zamanlar için oldukça karlı olmaktadır.

Farklı alanlarda yönettiğiniz işler için birden fazla forklift kiralama düşünceniz var ise, tam da doğru yerdesiniz demektir. İstediğiniz her farklı tür özellikte ve boyutlarda olan forklift araçlarımız bünyemizde mevcuttur. Kiralamış olduğunuz araçların teslimatı ve çıkabilecek her türlü arıza durumunda size sağladığımız yedek forklift desteği ile her zaman yanınızdayız. Hedefimiz, güvenlik standartlarınızı en üst seviyede tutmaktadır. İstanbul kiralık forklift işlemleriniz için sizi firmamızda karşılayacak uzman ekiplerimiz tarafınca ağırlamaktan onur duyar.

gungornakliyat.com/iletisim sekmesine tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz instagram.com/gungornakliyat linkinden Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.