Ticaret Merkezi: Ambarlı Limanı

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ve büyüyen nüfusla beraber dünya üzerinde tüketim artmış buna paralel nakliye sektörü de büyümüştür. Global anlamda; ülke sınırlarının kalkması ve uluslararası ilişkilerin gelişmesiyle beraber özellikle uluslararası nakliyat gelişmiştir. Uluslararası nakliyatın gelişmesi beraberinde ülke içi nakliyat ve taşımacılık sektörünü de geliştirmiştir. Uluslararası karayolu ve havayolu taşımacılığıyla beraber denizyolu taşımacılığı uluslararası ticaretin temel dinamiğini oluşturmaktadır. Yüksek tonajlı yük taşıma kapasitesine sahip gemilerin yanaşabildiği, uluslararası hizmet veren konteyner ve taşıma limanları bu hususta önem arz etmektedir. Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, uluslararası hizmet veren, kapasiteleri farklı, çeşitli limanlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de Ambarlı Limanıdır. İstanbul gibi metropol bir şehirde yer alması ve ticaret yoğun olarak işlenmesi sebebiyle Ambarlı Limanı nakliye konusu önem kazanmıştır. Bu doğrultuda Ambarlı Limanı nakliye firmaları da sayı bakımından hem artış göstermiş hem de teknoloji anlamında gelişme kaydetmişlerdir.

ambarlı nakliye, ambarlı nakliyeler, ambarlı, nakliye, kontener,ambarlı nakliye firmaları, ambarlı limanı, ambarlı limanı nakliye firmaları,ambarlı konteyner taşıma,ambarlı iç nakliye,ambarlı nakliye fiyatları
Her türlü ağır yük taşımacılığı yapıyoruz.

Ambarlı Limanı ve Nakliye Firmaları

Ambarlı Limanı, İstanbul Avrupa yakasında, Avcılar ilçesine bağlı Ambarlı mahallesi sınırlarında yer almaktadır. Son zamanlarda ticaretin büyük bir ivme kazandığı Beylikdüzü, Esenyurt ve Büyükçekmece gibi ilçelere komşu bir konumda yer almaktadır. Bölge göç alan bir niteliğe sahiptir. Bu nedenle nüfus ve ticaret günümüzde büyük bir artış göstermiş, bölge; üretim ve tüketim merkezi haline gelmiştir. Fabrikalaşma artmış ve ithalat ve ihracatın yoğun işlendiği merkez olmuştur. İstanbul gibi metropolde Avrupa yakası bölgesinin ticareti Ambarlı Limanından sağlanmaktadır. Gerek Beylikdüzü nakliye gerekse Avcılar nakliye konusu Ambarlı Limanı ile iç içe geçmiştir. Evden eve nakliye gibi hafif taşımacılık hizmetleri liman nakliyesine dahil edilmez. Avcılar evden eve nakliye firmaları, Beylikdüzü hafif yük taşıma gibi hizmetler veren firmalar hariç diğerleri Ambarlı Limanı Nakliye firmaları arasında değerlendirilir. Bu firmalar ağır yük taşıma ile ilgilenirler ve yüksek tonajlı yüklerin nakliyesini gerçekleştirirler.

İthalat ve ihracatın yoğun gerçekleştiği İstanbul’da yukarıda bahsedilenler çerçevesinde Ambarlı Limanı nakliyesi ve Ambarlı limanı nakliyecilerinin önem kazandığını söyleyebiliriz. Ambarlı Limanı nakliye konusu, limanın bulunduğu konum itibariyle Beylikdüzü nakliye ve Avcılar nakliye ile iç içedir. Aynı zamanda bölgeye yakın olması münasebetiyle Esenyurt nakliye konusunu da kapsar. Bu bağlamda ağır yük taşımacılığında Avcılar nakliye firmaları ve Beylikdüzü nakliye firmaları önemli bir konuma sahiptir.

Güngör Nakliyat olarak biz, Ambarlı Limanı nakliyat işlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Tecrübemiz güvencenizdir.

İletişim bilgilerimize buradan

Facebook sayfamıza buradan

İnstagram sayfamıza da buradan ulaşabilirsiniz