Konteynerlarınızı güvenle taşıyoruz.


Hadımköy Konteyner Taşıma konusunda takviminizde yer alan tarihi baz alarak bir çok firmadan hizmet alabilirsiniz. Konteynerler taşımacılık konusuna özel olarak üretildikleri için bir çok avantajı beraberinde getiren araçlardır. Metalik yapıda imal edilen ve dayanıklılığı yüksek olan bu araçlar taşıma yapılabilmesi için gerekli donanıma üretilirken sahip olurlar. Sonraki taşıma işlemlerinde kullanımın kolay olabilmesi için de bu taşıma bölümlerine özellikle dikkat edilmelidir. Her ne kadar taşımacılık için özel olarak üretilmiş olan bölümler olsalar dahi doğru şekilde kullanılmadıklarında içlerinde muhafaza ettikleri malzemeler zarar görebilir.


Taşıma işlemleri bu nedenle oldukça özenli bir şekilde yapılmalıdır. Taşımacılık işlemleri konusunda uzman ellerle yapılması halinde işinizi kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak bunun tam tersi de mümkündür. İşinde uzman olmayan kişilerin alelade yaptıkları işlemler sonrasında ilerleyen dönemlerde sorun yaşamanız olasıdır.


Hangi Tip Konteynerler Taşınabiliyor?


Hadımköy Konteyner Taşıma işlemleri esnasında her türlü konteynerler taşınabilmektedir. Kullanım alanlarına göre bir çok farklı tipe ayrılabilen konteynerler sadece yük taşımacılığı için kullanılmazlar. Ayını zamanda kurulmaları ve üretimleri pratik olduğu için konaklama içinde kullanılabilmektedirler. Son zamanlarda bu alanda kullanılan özel olarak imal edilmiş konteynerlerin sayısında bir artış yaşanmıştır. Ekonomik konaklama imkanı, daha sonra tekrar kullanılabilmeleri, istenildiği zaman rahatlıkla yer değiştirebilmeleri gibi bir çok özellikten dolayı tercih edilmektedirler. Ayrıca konteynerler evlerimizde de kullandığımız sıhhi tesisastlarla döşenebileceği için mutfak, banyo kullanımlarına da uygundurlar.


Yapı ruhsatı bulunmayan alanlarda tercih edilebilmektedirler. Yapı firmaları inşaatlarının bulunduğu alanlarda işçilerinin konaklayabilmesi için geçici çözüm olarak bu model konteynerleri kullanabildikleri gibi yine şantiye alanına yakın olabileceği için konteyner ofisleri kullanmaktadırlar. Bu ofisler tam cephe cam kaplanabildiği için görselliği yüksek olan tercihlerdir. Konteynerler aynı zamanda kolay kullanımları nedeni ile sezonluk olarak iş yapan satıcıların tercih ettikleri bir yöntemdir. Örneğin dondurmacı, köfteci, mısırcı gibi bir çok satıcı yaz sezonunda, yazlık beldelerde satışını yaptığı ürünleri daha güvenli bir ortamda hazırlayıp sunabilmek için bu modeli kullanırlar. İşte tüm bu konteynerler faaliyet alanı yada kullanım amacı ne olursa olsun taşıma firmaları tarafından taşınıp yeni yerlerine bırakılabilirler. Önemli olan konu ise taşıma için gerekli uzman ekiple görüşebilmektir. Bu konuda internette yapacağınız kısa bir arama size çok fazla sonuç verecektir.


Taşımada Nelere Dikkat Ediliyor?


Taşıma işlemi için herhangi bir firmaya başvuru yaptığınızda öncelikle işin yapılabilmesi için durumun tespit edilmesi gerekiyor. Bu nedenle bazı sorulara cevap vermeniz bekleniyor. Taşınacak olan konteynerin nasıl bir alanda muhafaza edildiği taşıma yönteminin belirlenmesinde çok büyük rol oynuyor. Eğer taşıma işlemleri için Forklift gibi yardımcı araçların kullanılabileceği bir alanda konteyneriniz yer alıyorsa yükün ağırlığı da baz alınarak taşıma işlemleri planlanıyor. Her aracın yapabileceği iş belli olduğu için kullanılacak olan forkliftin taşıma kapasitesi buna göre belirleniyor. Sonrasında ise yine bu yükün taşınmasına olanak sağlayacak kapasitede bir araç temin edilerek varacağı yere transfer başlatılıyor.


Konteynerlerin ve içindeki ürünlerin sağlığı için araçların kapasitesinin üzerinde yüklenmemesine özellikle dikkat ediliyor. Sizin özel isteklerinize göre süreçte çok daha dikkatli şekilde taşıma yapılabiliyor. Örneğin hassas ve dökülmesi zararlı olabilecek bir kimyasal madde içeren konteyneriniz varsa bunun taşıması özel bir planlama istediği için buna göre davranılabiliyor. Konteynerin içindeki muhafaza edilen ürüne göre tüm taşıma planı değişebiliyor. Yük taşımasında kullanılan konteynerler içinde genel yapısına zarar vermeyecek şekilde planlama yapılıyor. Bu konteynerlerin özel aksamları da bulunabileceği için gerekmesi halinde bunlara koruma uygulanıyor. Taşınacak araca yükleme yapılması da tamamen işinde uzman ekip tarafından yapılıyor. Her aşama hassas şekilde işlem yapılması gerektiği için özenle yapılıyor.
Yükleme işleminden taşıma işlemine kadar çalışmalarını gerçekleştiren ekip bu işte eğitimlerini tamamlamış, iş sağlığı ve can güvenliğine son derece özen gösteren çalışanlardan oluşuyor. Bilindiği gibi ne yazık ki ülkemizde çok fazla sayıda iş kazası yaşamakta ve bunlara bağlı olarakta can kayıpları meydana gelebilmektedir.


Zamanlamanın Önemi


Hadımköy Konteyner Taşıma hizmetlerinden yararlanarak konteynerlerinizi taşıtmak istediğinizde iş planınız gereği zamana riayet etmeniz gerekebilir. Özellikle dış ticaret ile ilgili işle yapan firmalar nakliye gemilerinin belirli bir hareket planı oluğu için buna uymak zorundalardır. Bu nedenle taşıma işlemleri için görüştüğünüz firmaya işlerin hangi zaman diliminde, ne kadarlık sürede yapılacağını iletmeniz uzmanlar tarafından önerilmektedir. Aksi taktirde yüklemeler esnasında oluşabilecek gecikmelerden dolayı tazminat ödeme durumlarınız sözleşmenize bağlı olarak doğabilir. Bu da sizin gereksiz ek maliyetlere katlanmanıza neden olana bir durumdur.


Gereksiz ödemelerle karşılaşmamak için planlamayı işin başında sıkı tutarak buna göre bir firma ile anlaşmanız sizin işletmenizin karlılığı açısından hayati önem arz eder. Dolayısı ile firmalardan hizmet alırken dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan birisi de hızlı ve güvenli nakliyattır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki hızlı taşımacılık güvenli olmayan taşımacılık demek değildir. İşin başında doğru firmayı seçmiş olmak atılacak en iyi adımdır.


Doğru Taşıma Firması Nasıl Seçilir?


Taşıma işlemi yapacak olan firmayı tespit etmeden önce sizin yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunların ilki kaç adet konteynerin transfer edileceği belirlemektedir. Hem maliyetler hemde işinizin tek seferde yapılabilmesi için bu işlem önemlidir. Taşınacak olan konteynerleri belirledikten sonra kinci adımda ise bu konteynerlerin mümkünse rahat taşınabileceği bir alanda bulunmasının sağlamak olacaktır. Üçüncü olarak ise içerisinde taşınması esnasında diğerlerine oranla daha fazla dikkat gerektiren bir konteyner olup olmadığını belirlemeniz gerekmektedir.


Özenle taşınması gereken, içerisinde darbelere, düşmelere, sallantıya karlı hassas bir ürün olup olmadığına göre bu duruma karar verebilirsiniz. Bu hazırlık aşamalarını yaptıktan soran firmayı tespit etmeniz ve hangi konteynerleri nereye taşıtmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Ancak yapılacak işin durumunu benzer özellikte bir kaç firmayla paylaşarak onlardan da fiyat alarak hareket etmeniz ekonomik açıdan size avantaj sağlayacaktır. Firmanın doğru firma olup olmadığına ise daha önceki referanslarını kontrol ederek, internet sitelerine göz atarak, kurumsal yapılarını inceleyerek karar verebilirsiniz.


Merdiven altı diye tabir edilen firmalardan hizmet almak bu aşamada uygun gibi görünebilir ancak taşıma esnasında doğabilecek hasarlar geri dönülemeyecek arızalara neden olabilir. Bu da sizin toplada çok daha fala bir ekonomik kayıp yaşamanıza neden olabilir. Firmanın seçilip seçilemeyeceğine aynı zamanda taşıma sözleşmesini inceleyerek anlayabilirsiniz. Taşımada doğabilecek hasarları üstleneceğini ileten firmalar bilinmelidir ki diğer firmalara oranlara oranla çok daha fazla dikkatli taşıma yaparlar. Yine de taşıma işlemlerinin beklenmeyen etkiler nedeni ile hatalı olarak yapılması, taşımdan zararlar doğması gibi durumlara karşı en sağlıklısı sigorta talep etmeniz yinede olacaktır. Sigorta yapılması için normalde talep edilen taşıma bedelinden daha yüksek bir bedel talep edilebilir ancak ileride sorun yaşamak, maddi kayıplara neden olmaktansa başlangıçta biraz daha fazla para harcayarak ürünleri güvence altına almak daha mantıklı bir seçenektir. Sizde hizmet alacağınız firmadan bu yönde talepte bulunabilirsiniz.